| puscahoreangaion a întrebat:

Ce inseamna cheltuieli per apartament? si cum se calculeaza?
daca la bloc una din scari este obligata de asociatie sa plateasca orice reparatie la scarile anterioare?
administratorul este obligat sa citeasca repartitoarele?
ce inseamna cheltuieli pe numar de persoane?

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Gasesti toate raspunsurile daca o sa citesti L.230/2007 privind infiintarea, organizarea si functionarea asociatiilor de proprietari si Normele metodologice de aplicare a acestei legi, aprobate prin HG nr. 1588/2007, in partea ce priveste modul de repartizare a cheltuielilor.