| anonim_4396 a întrebat:

CE mai avem de sarbatorit dupa 1mai?
Si la munca cand mai muncim?
Daca am muncii la fel cum sarbatorim cu acea pofta si drag ce bine ar arata aceasta tara! Dar ne place mai mult sa ne dam in laturi"si sa ne plangem ca traim greu! si nu suntem bine platitilaughing)

4 răspunsuri:
| Danut_Popa_1961 a răspuns:

Poate a scazut entuziasmul fata de munca pentru ca in majoritatea cazurilor nu exista motivatia si se fac abuzuri din partea angajatorului.Era un cod al munci care favoriza angajatul, noul cod l-a transformat in,, jucaria,, angajatorului.

| VadTot a răspuns (pentru Danut_Popa_1961):

Pentru ca noi acceptam si nu suntem uniti ne este teama si acceptam sa fim batjocoriti eu cred ca un patron roman nu poate face ce face in Romania daca ar avea o afacere in Germani ce zici?

Răspuns utilizator avertizat
| hunterpainting a răspuns:

Daca ne place munca pe care o facem mergem ca la sarbatoare. daca nu ne place ce muncim in momentul asta gasim ce ne place.

simplu