| Leoveanu_Robert_2000 a întrebat:

Ce mi se poate intampla legal daca am facut graffiti multe prin tot orasul si ma prinde politia?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Se poate sa fii amendat, de la 100 lei la 500 lei, fapta constituind contraventie, conform L.61/1991, rep. in 2014, citez:
"14) scrierea sau desenarea, fără drept, pe pereţii clădirilor, pe garduri sau pe obiecte de folosinţă comună aflate în locuri publice, deteriorarea prin orice mijloc a acestora, precum şi dezlipirea sau distrugerea, fără drept, a reclamelor, anunţurilor şi afişelor legal expuse în locuri anume destinate;"

1 răspuns: