| DimLight a întrebat:

Pe cine votati daca pleaca basescu?!

19 răspunsuri:
Elianna
| Elianna a răspuns:

Deocamdata,la acest referendum nu este votat decat Basescu. Adica daca pleaca sau daca ramane presedinte. Daca poporul voteaza cu DA acum, atunci se vor face alegeri prezidentiale, la care se poate inscrie oricine! Eu zic sa asteptam si o sa vedem!

| DimLight explică (pentru Elianna):

Eu am pus intrebarea mai mult pentru cei care il vor jos pe base. cu cine vor vota ei in maxim 90 zile daca basescu pleaca?
doar ca idee.ce preferinte au romanii, sper sa fie sinceri

| Elianna a răspuns (pentru DimLight):

Antonescu.

| fulgerul a răspuns:

Nu mai puneti atata patima.Va ofiliti in vorbe. Daca aveti putintica rabdare, cautati-l pe net pe Socaciu Marina Almasan, ultimul interviu si melodia aia cu pleaca ai nostri, vin ai nostrii.Vai mama noastra, vai popor roman!

| fulgerul a răspuns:

Adineauri am postat un msj., in care imi exprimam parerea despre tinerii nostri.I-mi cer scuze celor echilibrati, stabili emotionali, realisti. DimLight, a gasit o melodie dedicata.Cum spune-ti voi? Tare, cool.Bravo tata, pro sau contra, aveti substanta, continut. Unii! Curaj, poti mai mult de atat1

| MMihai a răspuns:

Voi vedea atunci.
Întâi să dispară Băsescu.
Vor candida mai mulți și voi alege răul cel mai mic.

| SaveTheNature a răspuns:

Sa plece odata. Romania a ajuns intr-o stare foarte proasta.
Poate nu e un om foarte foarte rau. Dar cu siguranta nu e capabil.
Polonia prin prin 2004 era cam la egalitate cu Romania economic vorbind. Acum Polonia e muuuuult deasupra romaniei.
De ce oare? Pentru ca Basescu nu a fost bun ca presedintele Poloniei!
Daca pleaca Basescu, trebuie acordata o sansa oricarui cetatean al Romaniei. Uite de ex profesorului meu de Economie( nu candideaza insa era un exemplu)
Oricine in afara de Basescu. A sta 8 ani -gata. n-a facut absolut nimic.
Nu a fost capabil sa redresezee Romania PUNCT!

| Eღilia62 a răspuns:

Eu votez cu Iliescu laughing rolling on the floor

| mixxjim a răspuns:

Cu vreun martzian poate, daca o sa candideze, ca nu vad pamantean sa fie-n stare sa scoata la liman tara asta in halul de furata si saracita in care a ajuns - roman nici atat. tu pe cine votezi, daca noi tot iti spunem? tongue

| DimLight explică (pentru mixxjim):

Nu stiu exact poate mru, desi cam...
sigur NU copy paste sau merg si eu unde ma tarasc altii(antonescu). de fapt probabil as incerca sa rup "traditia" cu escu si aproape oricine cu o terminatie diferita ar fi bun happy

| mixxjim a răspuns (pentru DimLight):

Daca antonescu se trezeste din betie la timp sa-si depuna candidatura rolling on the floor oricum, o sa iasa cine trebuie, nu cred ca e cazul sa ne agitam prea tare, desi fuego vad ca incepe sa prinda tot mai mult contur laughing

| WR104 a răspuns:

Pe domnul Dan Diaconescu, poporul roman o sa traiasca ca in Germania daca o sa fie el presedinte si o sa aplice cela 100 masuri pentru a scapa de ciocoi si automat de saracia in care ne-au lasat ciocoi din usl si pdl care sunt aceiasi mizerie.
Ce Traian Basescu, ce Dan Diaconescu, votati Crin Antonescu, va pup pe suflet.

| 0rlando a răspuns:

Nu sunt un simpatizant al lui Băsescu, dar sincer, îl prefer pe el, decât pe leprele care stau acum la ușă să-i la locul.
Încă mai sper să candideze Cheloo sau Fuego laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vadim!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Probabil ca voi pune Anulat pe carnetul de vot. Pana nu le vine mintea la cap la toti si ma respecta cu drepturile de cettatean roman si UE pe care le am pot sa tooooot organizeze alegeri din partea mea.
Asta nu inseamna ca base nu merita sa plece. Merita si chiar pe deplin.

| cipri1999 a răspuns:

Crin Antonescu happy

| BULANGIU96 a răspuns:

Pe Fuego laughing

| Campan_Cosmina_1977 a răspuns:

Nu pleaca...