| HugoBoss a întrebat:

Ce parere aveti. Ar aduce benificii unirea cu Basarabia?
A-ti dori voi asa ceva?

Răspuns Câştigător
| ThePoet a răspuns:

Da, as dori din tot sufletul. Basarabia ne apartine. Vorbim aceeasi limba, avem acelasi sange de roman, nimeni nu poate separa cu o harta ceea ce este de fapt acelasi pamant!
Beneficii nu prea ar fi, dimpotriva ar fi doar dezavantaje, dar fratii sunt frati in veci si asta e tot ce conteaza.

8 răspunsuri:
| gigel68 a răspuns:

Pentru noi, nu cred.
pentru ei, da - devin cetateni europeni, pot pleca (aproape) oriunde fara viza.
tot pentru ei, nu - se scumpesc tigarile, alcoolul, gazul.
@calancea, in locul tau nu mi-as dori asa de tare sa fiu roman. crezi ca mai rau nu se poate? ba da, ai ca dovada Romania.

| HugoBoss explică:

Drept sa va spun eu sunt din Basarabia

| HugoBoss explică:

Si as dori foarte mult ca sa fim uniti

| PsychoDreamer a răspuns:

Eu sunt din Basarabia, ma socot Roman, cu toate ca mama mea nu stie nici 2 cuvinte in limba Romana. Traiesc in Balti, probabil cel mai rusificat oras din RM, si totusi stiu cine sunt si de unde vin, pentru persoane de genu meu nu conteaza vom fi in UE, vom avea si munte si mare, si restul avantajelor, conteaza ca avem spirit de Roman, suntem frati, iar singe apa nu se face!

| bendis92 a răspuns:

Doar daca scapa din ghearele comunistilor...

| littlebluebutterfly a răspuns:

Basarabia pamant romanesc!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Calancea, treci granita la noi, si lasa gunoiul in spatele tau! Basarabia este rusificata, dar noi primim cu bratele deschise adevaratii romani!
Unirea cu Basarabia ar aduce numai necazuri mari.

| byby9999 a răspuns:

Nu stiu...dar pana una alta mi-as dori sa inveti sa scrii.