| OctavianDanielMaria a întrebat:

Ce parere aveti ca parlamentarii s-au pus pres in fata liderilor partidelor din care fac parte? Idio au trecut bugetul fara amendamente. E patetic ca un Parlament sa se puna pres in fata executivului, in loc sa il controleze.

42 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
suntserios
| suntserios a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Hai ca deja vorbim chestii ireale.

Am inteles, ai o problema cu faptul ca partidele au lideri si nu prea intelegi cum functioneaza un guvern si un parlament politic.
Well, asa functioneaza orice organizatie, politica, nonpolitica... cineva e la conducere. Nu ai ce face.

Răspuns utilizator avertizat
suntserios
| suntserios a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Nu inteleg ce vrei sa exprimi prin toate chestiile de mai sus... chiar nu prea au logica. Si nu pricep de ce ai adus si presedintele in discutie...

Răspuns utilizator avertizat
suntserios
| suntserios a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Confunzi grav politica cu justiția. Nicio comparație.

Si pentru ultima data si închei discutia. Deciziile politice se iau in cadrul partidului și sunt unitare. Exista comisii, adunari, sedinte. Nu le ia presedintele singur. Asta e rolul partidelor in politica. Sa adune oameni cu aceeasi viziune si sa existe unitate in decizii. Chiar nu pricep ce nu înțelegi...

Răspuns utilizator avertizat