| Alexinho007 a întrebat:

Ce parere aveti de actiunile Rusiei? Este Putin "noul Hitler"?

Răspuns Câştigător
| sublime89 a răspuns:

Nu se compara prea mult situatia internationala de atunci cu cea de acum, dar al 2-lea razboi mondial a inceput de la incercarile lui Hitler de a anexa toate regiunile majoritar germane din tarile vecine. Acum vedem ca Putin incearca sa refaca vechiul URSS sau Imperiu Rus anexand teritorii rusofone din jurul Rusiei. Deci intr-un fel se aseamana, si putem spune ca Putin e un fel de Hitler al inceputului de secol 21.

2 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Ukraina este o tara aiurea creata de comunisti. Mare parte din ea este parte integranta a Rusiei. O parte este a romanilor, alta a ungurilor, etc. Eu as fi de acord sa fie impartita si sa dispara, Gestul dur al lui Putin este, insa, impardonabil.

| Iris1997 a răspuns:

Putin nu poate fi considerat noul Hitler deoarece el nu este rasist si nu vrea sa extermine o anumita rasa de oameni.El mai mult vrea sa puna mana pe Crimeea deoarece ar fi singurul teritoriu la care Rusia ar putea avea deschidere la Marea Neagra. Acolo se afla o mare parte din flota marina a rusiei (submarine, distrugatoare etc.)
daca ar pierde Crimeea ar pierde un important loc strategic.
Chiar nu v-ati dat seama?