| Otylayall a întrebat:

Ce parere aveti de Hitler?

Răspuns Câştigător
| thegatekeeper a răspuns:

Mi se pare un personaj istoric fascinant datorita puterii de convingere si manipulare pe care a avut-o asupra maselor, a determinarii sale si a influentei pe care a avut-o in acea perioada, insa in niciun caz nu il admir pentru ceea ce a facut si pentru felul in care isi dorea sa reorganizeze lumea. Ma bucur ca nu si-a putut duce planul pana la final, totusi.

10 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

O parere buna, imi placea de el dar si-a depasit putin masura omorand evreii, razboi - mai bine se ocupa de tigani si nu prin moarte, ii lasa prin desert sau in egipt sa fure nisip si frunze din copaci.

| anonim_4396 a răspuns (pentru mgtow):

Planul lui Hitler era de inlaturare a tuturor raselor inferioare. Spune mersi daca ar fi facut chestia asta nu mai erai aici.
Prost nu era, dar cei care il lauda atat chiar as fi vrut sa traiti clipele alea din razboi in care eram calcati in picioare la propriu si la figurat.Sa vedem cat de genial vi se mai parea.

| mgtow a răspuns (pentru anonim_4396):

Cu romanii nu avea treaba pentru ca lua petrol in schimbul aurului.

| darrio2007 a răspuns:

Acum foarte buna.Ca e mort de mult.

| Polaris a răspuns:

Dovada pură că un orator genial poate să bage publicul în transă.

| PedoBarbie a răspuns:

PedoBarbie=Mare fan.

| Sociopat a răspuns:

Un geniu. Faptul ca a reusit sa provoace o rana atat de adanca umanitatii este impresionant.

| Ibrahimovic a răspuns:

Geniu.

| Ruxandra15 a răspuns:

A avut si parti bune si rele. Rele a cerut Angliei si Frantei sa aiba si Germania o armata, a cerut cederea canalului polonez de aceea a inceput al 2-lea razboi mondial. Criza ruhr si cea sudeta cerand sa fie cedata deoarece in aceea parte a Serbiei erau multi nemti. Vina a fost a Frantei pentru ca doar da-dea din gura nefacand nimic iar Anglia lasa de la ea. Parti bune. Era un om foarte deste, ii trimitea pe oameni la scoala. Declarase ca dorea sa faca un cufar in care sa puna toate tratatele de pace pe care le-a incalcat.Mi se pare ca nu ar fi fost un om cinstit, chiar daca era destept a incalcat tratatele. Daca intrebai de Stalin stiam mai multe. Sper ca te-am ajutat.

| Radu1015 a răspuns:

Este un personaj dur!