| sdaads a întrebat:

Ce părere aveți de eliminarea tezelor și eliminarea unui număr de note obligatorii?

O noua lovitura data educatiei sau o măsură benefica?

Au înlocuit tezele cu o evaluare care se va da la sfârșitul anului despre care inca nu se știe nimic.

Acum va exista doar o medie pe an la toate materiile, deci dacă iei un 2 la începutul anului vei avea timp pana la sfârșitul anului sa îndrepți nota.

În ultimii 20 de ani s au făcut inșpe mii de schimbări în educație din care majoritatea au influențat negativ calitatea educatiei. Se tot încearcă schimbarea unui sistem care a făcut din noi OAMENI.

Voi ce părere aveți?

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Lovitura in educatie este personalul care, indiferent de schimbarile pe care le face Ministerul, oricum se plang si se bazeaza pe cei 7 ani de-acasa.

| SasaSasa2000 a răspuns:

"Ce părere aveți de eliminarea tezelor și eliminarea unui număr de note obligatorii?„
Eu aș fii de acord, sunt de părere că școala nu ne învață lucruri necesare în viața de zi cu zi.
În plus, sunt multe reguli, pe care c-am nimeni nu le respectă: vestimentația, temele etc...
Dacă vreau să rămân prost, e alegerea mea, Pa.

| DARLINGx a răspuns:

Nu e idee rea
Dar la școală copii trebuie să se ducă să învețe! Să îți de-a silința. Ca să poată să ajungă cineva în viața să îți găsească job, să nu stea cu mâna în buzunar fără școală,

| Andreidașchevici112 a răspuns:

Eu cred că e mai bine asa