| MisterKat a întrebat:

Ce parere aveti despre Uniunea Europeana? Ce parere aveti ca moneda Euro este deja o moneda unica in UE si a inlocuit vechile unitati monetare din multe tari? Dar ce parere aveti despre: http://ro.wikipedia.org/wiki/Ido? Credeti ca o limba unica oficiala ar fi benefica in UE?

Răspuns Câştigător
| ingerSedat_1707 a răspuns:

O prostie, UE, Europa era pe harta dinainte sa apara aceasta comunitate! Noi(Romania) facem parte din Europa si asta pentru ca asa invatam la orele de geografie ca Romania este o tara din Europa! Cat despre limba, daca e moneda, de ce nu ar fi limba comuna! Si de ce tocmai engleza?