| Sisiwieuc9 a întrebat:

Ce credeți de schimbarea structurii anului școlar, anunțată de Sorin Câmpeanu? Eu am câteva nelămuriri. Se vor mai da tezele la istorie și geografie, spre exemplu? Se vor da tezele la aceste materii la sfârșitul anului școlar, adică când vor profesorii?

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Anul acesta scolar va ramane neschimbat!
Se vor da tezele asa cum a fost si pana acum, pana la terminarea acestui an scolar ( iulie 2022).

Toate schimbarile se vor face DUPA Septembrie 2022, cand incepe noul an scolar, NUMAI DACA propunerea lui Sorin Campeanu va fi aprobata de Minsterul Educatiei si invatamantului.
Deocamdata nu a fost aprobata schimbarea, asa ca, se merge exact ca inainte!

https://www.wall-street.ro/......atiei.html

| sierra1 a răspuns:

"schimbarea structurii anului școlar,... Se vor mai da tezele"

intenția e ca NU vor mai fi teze dar dreak știe ce-or mai băga in locul lor

| T0T a răspuns:

Se vor scoate tezele. Însă va fi un test în locul lor care va pune accent pe interdisciplinaritate, dacă am înțeles corect. Ideea poate fi bună dată o implementează ăștia bine. Ar fi ideal ca și programa să se schimbe (sper eu în bine). Nu că am vreo încredere în ăștia.

| Fatamuntilor a răspuns:

Multumesc Domnului ca am terminat scoala in conditii normale si fara modificari.
Insa mi-e mila de elevii de acum. Prea multe modificari de la an la an
Modificarile vor fi valabile abia incepand de anul viitor scolar.Si sunt la nivel de propuneri, nimic batut in cuie.
Deocamdata este valabil cea ce se stie in prezent.

| blairelovesmusic a răspuns:

Aceasta schimbare va incepe in anul urmator. Tezele nu se vor mai da.

| AlExUtZuL9976 a răspuns:

Nu se vor mai da. Vei da în schim in test din mai multe materii ca să ți evalueze competențele.