| anonim_4396 a întrebat:

Ce parere aveti de manifestatiile de protest ce se desfasoara acum in toata tara? Se va schimba ceva?

Răspuns Câştigător
| ioanaisfetcu a răspuns:

Asta-i singura cale ca sa se schimbe ceva in tara asta. Insa ar trebui sa ne strangem mai multi ca sa ne facem mai bine auziti.

Insa doresc numai manifestatii pasnice si fara turbulenti sau agitatori portocalii sau de alta culoare.

| Fuego a răspuns (pentru ioanaisfetcu):

Ai mare dreptate

| ioanaisfetcu a răspuns (pentru Fuego):

Merci! Sper sa se schimbe ceva, mai ales in mentalitatea clasei politice, indiferent de coloratura.

| Fuego a răspuns (pentru ioanaisfetcu):

Ioana,imi poti da id`ul tau de mess, pe privat? te rog ca sa vorbim mai mult... daca vrei ca pe TPU nu pot intra mereubig grin

7 răspunsuri:
| thealchemist a răspuns:

Nu, armata si internele au tot interesul sa ramina puterea actuala. poate ca au scazut salariile dar la cit le da voie sa fure nu conteaza.

| shadovv a răspuns:

Cu ajutorul lui Dumnezeu se va schimba! Dar protestele nu s solutia! Sunt prea moi. Daca vrem schimbare ar trebui sa mergem toata populatia Romaniei in Bucuresti sa aratam la cine e puterea! Nici o armata nu si a invins populatia in piata! O alta cale si cea mai convenabila este prin educare! Degeaba ai cea mai buna forma de conducere cand tineretul e incult si fara viitor! Ii inlaturi pe astia de acum si vine urmatoarea generatie de smecheri...

Prin educare si reintroducerea bunului simt vom putea schimba intr-adevar ceva!

| AnotherCatWoman a răspuns:

Deja s-a schimbat ceva...

| Fuego a răspuns:

Dap singur se va schimba cred eu, desi nu prea il vad eu pe Basescu sa isi dea demisia dar sper sa se schimbe...big grin