| AvalohAlyn a întrebat:

Ce părere aveți de statul român,de societatea românească, nu vi se pare totul o mascarada,prea diferența între săraci și bogați,oameni angajați pe pile,doctori plictisiți și blazati,sistemul sanitar la pământ,sistemul educațional la pământ,sistemul juridic,politicieni fara onoare,demagogi și în interes doar propriu,salarii mici,locuri de munca puține,protecție socială cam slabă,pensii inechitabile, infracțiune ridicata, infrastructura spre 0, drumuri,condiții de transport,in spitale,scoli vai de capul lor și români blazati,cu tristețe pe față și cu un grad de saturare mare,Romania nu e ce ar trebui sa fie o țară europeană și suntem ultimii la toate in Europa sau printre ultimii. Tara săracă,"bananiera "pe jumate,coruptă, blazată și nasoala, nimănui nu ii pasa de tine, statului nici atât etc
Voua cum vi se pare traiul în România? Credeți că ne-am născut în locul potrivit? Cum zic cântecele de mai jos:

https://m.youtube.com/watch?v=S5JBFYLII4g

https://m.youtube.com/watch?v=s3imDkvTxWc

1 răspuns:
suntserios
| suntserios a răspuns:

" ne-am născut în locul potrivit"?
pai cine crezi ca a facut tara asa daca nu noi aia care locuim in ea