| anonim_4396 a întrebat:

Ce parere aveti despre asta:
Premierul Emil Boc a strâns în ultimele cinci luni încă 25.000 lei în depozitul deţinut la Banca Comercială Română şi a fost remunerat de Guvern, în calitate de prim-ministru, cu o sumă totală de 32.885 lei de la preluarea mandatului, conform ultimei sale declaraţii de avere, completată joi?

Răspuns Câştigător
ValiMocanu
| ValiMocanu a răspuns:

Baiat econom, strangaret, sarac si cinstit laughing

5 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

Lasand la o parte faptul ca salariul de prim-ministru nu este singura sursa de venit a familiei sale, crezi ca asta e cea mai mare buba a lui? Daca ar fi asa, as vota PD-L si Basescu fara sa stau pe ganduri.

rroxi44
| rroxi44 a răspuns:

Tu ai cheltui mai mult de 7885 de milioane in 5 luni? In plus adevarul e ca pe langa ca are de toate (casa, masina..., diurna), grosul nu-i vine din salar.
Ma gandesc ca daca as fi prim ministru ar fi o dovada de proasta gestiune a banilor daca nu as stii sa economisesc si in bugetul familiei happy

| Diav0la a răspuns:

Îmi amintesc că fiind în Cluj am mers la Sora Shoping Center să+mi procur vestita shaorma cu sos de ardei iute... În spatele meu, o persoană la costum, cu cravată imprimată cu tricolorul, servieta tocită la colţuri si pantofii prăfuiţi. Îi fac semn insoţitorului meu şi îl întreb şoptit " --Auzi, nu e Emil Boc?'' "Fugi de-aici, că e prea rondioş!'' (rondioş - prost îmbrăcat, îmbrăcat neglijent ). Ceea ce vreau sa scot în evidenţă, este faptul că am văzut Clujul, am trăit în Cluj o vreme, a făcut lucruri bune şi în ce priveşte curăţenia, administraţia, ordinea ce domneşte în oraş... Dacă are bani, asta înseamnă ca nu îi va mai fura pe ai omului de rând ...Tot ce pot să imi doresc legat de Boc este să aibă puterea să transforme România asa cum a transformat Clujul!

| mitica_6163 a răspuns:

Pe indemnizatie nu cred ca avem ce discuta, zic eu modesta avand in vedere demnitatea functiei. Ce probabil te intriga pe tine sunt cei 25.000 lei. Ei, Bocu mai e si cadru universitar, venituri din drepturi de autor etc. Asta e pistol cu apa, uita-te si pe alte declaratii. Usor ti-as putea enumera 20 demnitari pers. publice mai instarite decat bocu.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu nu zic decat ca e muuuult prea mult pentru ceea ce face.