| rtvgewrdv a întrebat:

Ce parere aveti despre cetatenii din Republica Moldova?

7 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Sunt ca toti oamenii si buni, si rai, si prosti, si destepti.

| darrio2007 a răspuns:

Baieti de gașcă.

| sierra1 a răspuns:

Ia liubliu tebia

| xerxes1 a răspuns:

Moldoveni.

| Legion7X a răspuns:

Sunt înapoiați ca oamenii.
Numai spun că vorbesc rusește mai bine decât română. Unii sunt băieții de treabă, or mai moderni în mentalitale, atitudini care sau mai stabilit prin București sau prin alte zone.
Dar în rest sunt ei sunt praf cu P

| Lostlyric a răspuns:

De ce? Intra toti intr-o singura categorie?
Un exemplu dragut: am intalnit pe cand eram in facultate doi baieti din Republica Moldova pentru prima oara. Ne-am ciocnit in coridor si m-au intrebat unde este Sectia de Geologie. Avand in vedere ca aveam bomboane in mana, pentru ca a fost ziua mea, le-am oferit o bomboana la sfarsit. Nu m-a refuzat niciunul si a inceput o mica discutie intre noi. Intre timp, observ ca unul dintre ei a inceput sa isi frece mana dreapta intr-un mod foarte enervant. Apoi, am observat ca i se inrosise. L-am intrebat daca se simte bine si mi-a spus: "Sunt alergic la menta". Am ramas perplexa. L-am intrebat de ce nu a refuzat bomboanele, stiind ca sunt de menta. A spus ca la el, nu e frumos sa refuzi nimic atunci cand ti se ofera. Na, ia-o p-asta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Le-am vazut serverele de Minecraft. Sunt mult mai maturi si de treaba.