| bobonel a întrebat:

Ce parere aveti despre cumpararea unui apartament in aceasta perioada, prin programul "Prima Casa"? Care credeti ca sunt tendintele preturilor in perioada imediat urmatoare la apartamente?

9 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Exista inlesniri in program. Cat priveste preturile este greu de spus, parerea mea este ca o sa fie cam aceleasi, posibil cu mici variatii si cu putina scadere.

| bobonel explică (pentru Ioandelasal):

Multumesc! Credeti ca, coronavirusul o sa influenteze preturile?

| Ioandelasal a răspuns (pentru bobonel):

Tot ce se poate, desi nu este important ce cred eu si nici altii, important va fi ce se intampla si asta o sa aflam.

| bobonel explică (pentru Ioandelasal):

Voiam sa aflu parerea dvs.Eu deja am aprobat un credit, am gasit apartamentul, insa nu stiu ce sa fac mai departe.

| Ioandelasal a răspuns (pentru bobonel):

Nici eu nu stiu ce sa-ti spun. Cauta pe internet parerile specialistilor in imobiliare si poate te lamuresti.

| Violleta2022 a răspuns:

Eu spun sa mai astepti, fiindca in urmatoarele 6 luni vor scadea preturile, fiindca vor ramane multe garsoniere si apartamente libere, din cauza batranilor care vor fii afectati de virusul corona.

| Wr3nch a răspuns:

Probabil o sa scada dar depinde de regiune

| viorelman11 a răspuns:

Programul prima casa nu a fost bugetat. Pretul va scade in functie de lungimea crizei.

| bobonel explică (pentru viorelman11):

Programul prima casa a fost bugetat.