| vmalex21 a întrebat:

Ce parere aveti despre programul,, Prima Casa,,? Se merita un credit imobiliar prin intermediul acestui program? Am 21 de ani, am un job in strainatate cu o remuneratie decenta si ma gandeam sa achizitionez un apartament sau sa incep constructia unei case P+1 pe un teren din posesia mea.

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Detalii gasesti si aici:
http://www.euroavocatura.ro/......_anul_2016
Te poti adresa si unei banci participante la acest program, cum sunt BCR, BRD-GSG, Raiffeisen Bank, etc.

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Daca n-ai banii necesari acum atunci merita sa-ti cumperi sau sa-ti construiesti o casa prin acest program, este mai ieftin ca orice credit.

| vmalex21 explică (pentru Ioandelasal):

Asa am inteles si eu ca ar fi mai rentabil prin intermediul acestui program in comparatie cu un credit ipotecar. Vreau sa dau o suma ca avans iar restul de 80% din valoarea totala sa reprezinte creditul.Imi puteri oferi mai multe detalii in legatura cu acest program?

| Ioandelasal a răspuns (pentru vmalex21):

Detalii gasesti si aici:
http://www.euroavocatura.ro/......_anul_2016
Te poti adresa si unei banci participante la acest program, cum sunt BCR, BRD-GSG, Raiffeisen Bank, etc.

| alessia5158 a răspuns:

Tu esti singurul care va trebui sa decizi --- mai ales ca este vorba despre o indatorare la banca pentru urmatorii 20-25 de ani!

| vmalex21 explică (pentru alessia5158):

Asta e logic insa ma interesa sa mai aflu pareri, sfaturi sau idei si de ce nu, poate mai sunt si altii oameni pe aici care au accesat acest program.