| bobonel a întrebat:

Ce parere aveti de noul coronavirus si de evolutia imediat urmatoare a preturilor apartamentelor?

13 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu au nici o legatura una cu alta! laughing

| anonim_4396 a răspuns (pentru Violleta2022):

A scazut economia si bursa de capital cu 30% datorita coronavirusului, urmeaza imobiliarele ce urmaresc bursa la fel ca in 2008

| Speranta12 a răspuns (pentru anonim_4396):

Pai evident ca mai multe tari lucreaza la el, dar eu am pomenit de durata minima care trebuie sa treaca pana la gasirea lui. N-o sa vedem ceva pana pe la 1 mai. Poate prin vara sau toamna.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Speranta12):

Intre timp, cred ca il vom lua toti si ne vindecam singuri, facem anticorpi.

| Digikey a răspuns:

Crezi ca virusul vrea sa-si cumpere apartament?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu cred ca pana pe la 1 mai va fi panica, apoi ne vom forma imunitate toti la fel ca la alte boli, ori natural, ori cu vaccin.
iar cu apartamentele, e doar o parere, dar eu cred ca peste vreo 6 luni vor scadea preturile cu vreo 15%, dupa care vor creste incet dar sigur pe termen lung.

| Speranta12 a răspuns (pentru anonim_4396):

Pana la 1 mai nu va fi pus pe piata vaccinul. Am citit o stire despre cercetatorii americani, ca le trebuie minim cateva luni, 3-5 luni ca sa observe rezultatele primelor formule de vaccin.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Speranta12):

Mai multe tari lucreaza individual la vaccin, momentan israelul e printre cele mai aproape

| Violleta2022 a răspuns (pentru anonim_4396):

Australia a confirmat gata, o versiune, dar nu-i testata inca pe umani, asa ca, nu se poate aplica inca.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Violleta2022):

Si poate dura 1-2 luni testarea. oricum, eu ma mentin imun cu turmeric si gandire pozitiva laughing

| Violleta2022 a răspuns (pentru anonim_4396):

Turmericul ajuta la inflamatia din corp si la infectiile bacteriene, Nu la infectiile virale periculoase, provocate de virusi (total diferit de cele bacteriene si complet inofensive pentru cele virale).

Ridicarea imunitatii impotriva vurusilor, se face cu Vitamina D si Vitamina C asa cum au recomandat cei de la Universitatea Harvard:
https://news.harvard.edu/......d-and-flu/

https://www.youtube.com/......tps?/watch

| anonim_4396 a răspuns (pentru Violleta2022):

Gandirea pozitiva, s-a demonstrat de medicii specialisti ca poate vindeca (ajuta procesul de vindecare) in mod surprinzator.

| Violleta2022 a răspuns (pentru anonim_4396):

Total de acord cu asta, gandirea pozitiva ajuta la vindecarea unor organe inflamate (bolnave) dar NU si la atacul unui virus necunoscut.
Dupa cum am spus, daca esti sanatos, ai sanse sa invingi batalia cu virusul, daca il iei, mai ales ca cel care a ajuns in Romania, are deja o tulpina modificata si este mai bland decat cel in China sau Italia, unde omoara pe capete.