supadeceapa
| supadeceapa a întrebat:

Ce părere aveți despre programul Prima Casă?

2 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

La 60.000€ taicameu plateste 100.000€ cu comision prin prima casa, deci un rahat. Cel mai bine rate la dezvoltator scapi repede in 5-7 ani si iti baga o diferenta de 5000€ in plus cam asa

| Bondarel99 a răspuns:

Decat sa stai in chirie mai bine Prima Casa.
E foarte bun pentru cine sta in chirie si ar fi dat oricum banii aia. Macar asa stii ca nu te da nimeni afara, iti amenajezi casa cum vrei tu si o poti lasa mostenire, daca esti optimist. In plus daca nu mai vrei sa stai acolo dupa 5 ani poti sa o si inchiriezi.
E comisionul cam mare dar nu se poate chiar moca.