| AvalohAlyn a întrebat:

Ce părere aveți despre Donald Trump, președintele Americii?

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Am o parere proasta, uneori mi se pare ca seamana cu un clovn.

suntserios
| suntserios a răspuns:

După cum ți am mai scrie si la restul intrebarilor. De departe cel mai prost presedinte pe care l a avut SUA. A făcut praf politica externa, pune in pericol pacea nucleara si lupta impotriva incalzirii globale. Are legaturi prea stranse cu rusii, probleme cu legea si il doare in pix de america. El e acolo doar sa se dea in spectacol. Zero diplomatie politica, zero cunostinte de diplomatie, zero cunostinte de politica. Cum zice si Ionel, un clovn

| AC4S4 a răspuns:

Pe langa impactul pozitiv ce l-a facut asupra tarii sale in mod direct, a avut si un impact pozitiv asupra Europei. A tras un semnal de alarma. Problemele legate de imigrare, controversele legate de comunitatile LGBT trebuiau luate in serios.
SUA este intr-o stare mult mai buna acum decat era in timpul mandatului lui Obama.

suntserios
| suntserios a răspuns (pentru AC4S4):

Nu prea înțelegi politica externa asa e?