| anonim_4396 a întrebat:

Ce parere aveti despre ideologia nazismului? Are fundament stiintific/rational?

5 răspunsuri:
| xtreme95 a răspuns:

O sa imi pun toata lumea in cap dar...

Ideea in sine e buna, suntem 7 bil de oameni pe planeta si ar fi mult mai bine pentru noi daca am fi mai putini si daca am pune la lucru etniile care nu au nimic mai bun de facut decat copii nivelul de trai ar creste considerabil.

| AlinKun a răspuns (pentru xtreme95):

Sa mai rareasca chinezii numarul ca la cati sunt si tot cresc ajung singuri la jumate din populatia planetei in decurs de 100 ani
la fel si cu unii rromi fac copii pentru alocatie

| stpu a răspuns (pentru xtreme95):

Si ce te face pe tine atat de sigur ca tu n-ai sa te numeri printre cei care vor muri pentru binele celor care vor ramane in viata?
Sa punem la lucru etniile? Dar tu de ce nu muncesti? Si ne doare pe noi undeva daca esti minor.
Nu stiu daca in capul celor ca tine exista vreo urma de creier... Dar in timpul unui regim politic de genul nazismului NIMENI NU ESTE IN SIGURANTA, in afara de cei care-l initiaza si-l conduc.

| xtreme95 a răspuns (pentru stpu):

"Dar tu de ce nu muncesti?" Muncesc in timpul verii la GreenIT. Crede-ma am mult mai multe lucruri de facut decat protejatii tai etnici dar asta nu ii o scuza.
"Si ne doare pe noi undeva daca esti minor. " Da sunt minor am 16 ani dar daca mi se ofera un job nu il refuz.
Daca unui etnic I se ofera o slujba nici nu va vrea sa auda, mai bine sta pe somaj si alocatiile copiilor ca tine.
Da nimeni nu ar fi in siguranta insa puterea este la oameni si pe langa asta un regim intreg nu va avea treaba cu 1 persoana.

| Fritz18 a răspuns:

Nazismul ca ideologie economica este buna...social sigur a facut un genocid, dar nu prea ma vait de acei evrei sincer..astazi evreii reprezinta mafia mondiala, masoneria iluminatti etc.