| asasaasa a întrebat:

Ce parere aveti despre Nato si UN,e bine ca s au dus peste teroristi in libia, afganistan si iraq si ne apara pe noi si democratia?

9 răspunsuri:
| M25M a răspuns:

1. Ce legatura are asta cu religia.
2. Aceste razboaie de le vezi prin orientul mijlociu, nu sunt pentru a ne apara pe noi(de cine te intreb) sau sa apere democratia (de ce te intreb) ci pentru conservarea imperialismului american si pentru petrol(vezi iraq).

| HueyFreeman a răspuns:

Nu imi amintesc ca Nato si ONU sa se fi dus, aia parca erau americanii. Eh, unde-i petrol, hop is Obama.

| asasaasa explică (pentru HueyFreeman):

In Libia a fost o campanie condusa de francezi, iar nato participa peste tot in caz ca nu stii si noi suntem in iraq si afganistan

| HueyFreeman a răspuns (pentru asasaasa):

Vechea "lupta pentru pace". Nu-i asa ca suna imbecil?

| Mădă0611 a răspuns (pentru HueyFreeman):

Se pare ca in petrol e un virus care ii face pe oameni teoristi :O, americanii vor doar sa-i vindece.

http://i.imgur.com/pzPd5K1.jpg :))

| BlackSulphur a răspuns:

Toate actiunile impotriva/ pro libiei, afganistanului si iraqului au fost incepute de America, pentru a fura petrol. Insa, este o posibilitate (mare) sa fie si din motive religioase, intoleranta americana fiind foarte mare, iar instinctul de turma se aplica pentru statele aliate. Intram singuri in probleme in cautarea unor solutii care nu ne trebuie/ nu sunt bune!

| Mikhtarian a răspuns:

Cu ce te ajuta, ei iau doar pentru ei, noi suntem doar o papusa teleghidata de USA.
Daca ei ataca undeva, hop si noi, ca cica ne ajutam unii pe altii.

| LegiuitorulX a răspuns:

Nu exista teroristi, exista doar tari care au petrol (si americanii il vor). Nimeni niciodata nu o sa vina sa te atace de nebun. Parerea mea este ca americanii sunt teroristii (si nu invers)