| LanguageMaster a întrebat:

Ce părere aveți despre o eventuală ieșire a României din Uniunea Europeană?

7 răspunsuri:
| Wr3nch a răspuns:

Cea mai mare prostie. Fara UE dadeam mana cu tarile africane cele mai puscate.

| Frank51 a răspuns:

Nici nu este bine de discutat așa ceva.

| Dismally a răspuns:

Si sa intre unde, in CSI cu Rusia, Belarus si Turkmenistan? big grin Am vazut cam ce bine o duc, nu multumesc... Ori iti imaginezi ca Romania se va descursa singura, n-are nevoie de parteneri pentru schimburi comerciale avantajoase - a incercat si Ceausescu asta, nu a sfarsit bine...
In concluzie - o parere foarte proasta, Uniunea Europeana, asa cum este ea, cu toate minusurile, este singura solutie in acest moment.

| Motisor a răspuns:

Imposibil la cate datorii are România față de UE dar na, eu cosider ca ar fi un lucru extrem de bun pentru țara noastă asa in general, dar ma tem ca e mă prea tarziu pentru asa ceva laughing

| LanguageMaster explică (pentru Motisor):

De ce crezi că ar fi bine pentru România?

| suntserios a răspuns (pentru Motisor):

Da, sa ajungem ca Moldova, Ucraina si Belarus ti se pare un lucru extrem de bun?

| UnOmAnonim a răspuns:

Sper să scăpăm de marxistii ăștia cât mai repede.