| anonim_4396 a întrebat:

Ce parere aveti despre...parerile lui Anghel Rugina?
https://saccsiv.wordpress.com/......nu-exista/

5 răspunsuri:
| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

Aceeasi parere care o avea si Kenedy. Si Ceausescu.

| sabin89 a răspuns (pentru Popescu_Eugen_1964):

Deci esti de parere ca parerile lui sunt ca parerile celor doi, care erau de parere ca...glumesc, Popescu. M-a surprins faptul ca o personalitate de un asemenea calibru se lasa antrenat in asemenea subiecte. Si ma intrebam daca el o fi fost perfect lucid, avand in vedere varsta, cand a facut comentariile.

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns (pentru sabin89):

Pai daca nu ai fi pe langa subiect ai sti la ce afirmatii ( Kennedy si Ceasca ) ma refer, dar nu stii. De ce nu-ti pui intrebarea daca tu esti suficient de matur ca sa intelegi realitatea? Eu am fost ca tine, tu mai ai pana sa ajungi ca mine. Daca ai bunavointa si pofta de munca de a te informa. Raspunde-mi la o intrebare -Hitler, comunismul, Imperiul roman, Onasis, si altii, s-au folosit de conspiratii ca sa ajunga la bogatie si putere? Ce sanse sunt sa te imbogatesti sau sa poti ajunge la putere prin mijloace cinstite si morale? Un lunetist are sansa sa ucida daca nu este invizibil?

| sabin89 a răspuns (pentru Popescu_Eugen_1964):

O sa-ti raspund cand o sa devin mai matur. happy Ei, incalcite sunt caile domnului. Si chiar serios iti spun, nu sunt suficient de documentat ca sa intru in sforariile astea. Imi imaginez ca o putere politica/militara nu s-a aventurat niciodata intr-un razboi fara sa fi facut, pe cai diplomatice, intelegeri/aranjamente cu puteri straine, pe care le putem, intr-un fel, numi conspiratii.