| DeutzaMyky a întrebat:

Sa descoperim impreuna "Rosia Montana"... un orasel pitoresc din Alba Iulia. o zona absolut superba si plina de istorie.Fi-ti alaturi de rosieni si semnati petitia pentru salvarea Rosiei Montane pe www.rosiamontana.net sau la unul din corturile "Salvati Rosia Montana" din Piata Romana, Aviatorilor, Piata Victoriei, Perla...(pentru cei din Bucuresti) si va asteptam sa face-ti voluntariat alaturi de noi.Dorim ca Rosia Montana sa fie trecuta in Patrimoniul UNESCO al romaniei iar exploatarea aurului si uraniului sa fie facuta fara cianura.(un gram de cianura e suficient pentru a ucide un om). Spune-ti nu exploatarii canadiene, spune-ti nu expropierii rosienilor, spune-ti nu exploatarii cu cianura.Luati initiativa si spuneti-va parerea.Pentru asta s-a varsat atat sange la Revolutia din 89'.

Răspuns Câştigător
| mihaellaandreea a răspuns:

Este super ce faci! o sa te sustin! bravo!

| DeutzaMyky explică (pentru mihaellaandreea):

Ar fi frumos daca ai ajuta cu o semnatura si daca ai da link-ul mai departe prietenilor tai

2 răspunsuri:
| IMC90 a răspuns:

Foarte frumoasa initiativa ta. Am vandut deja prea mult din tara strainilor... Tot ce era industrie este la pamant. Productie = 0. Toate companiile cu capital de stat au fost privatizate, si banii au plecat din tara. Insula serpilor, cum am castigat-o in instanta, cum am concesionat-o strainilor pentru nu stiu cat ani (ca altfel nu o mai castigam...). Am dat petrolul, am dat gazele, nu mai avem dreptul sa ne marcam aurul (l-am vandut si pe ala). Tezaurul este la rusi si acolo va ramane.

Maine - poimaine o sa vrea si piftia de la mnine din farfurie.