| IzvorulDeIntelepciune a întrebat:

Ce parere aveti despre situatia din Ukraina? Unde credeti ca se va ajunge?

Daca nu stiti sa-mi raspundeti puteti sa vorbiti despre "dosarul transferurilor" sau despre dosul Danielei Crudu. In principu ma intereseaza sa vad ce va poate capul...

6 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu o sa se ajunga nicaieri cu Ucraina. Se va face referendum in legatura cu Crimeea, si probabil incet incet se va stinge conflictul. Presedintele a fost dat jos, in principiu nemultumirea cea mai mare a fost rezolvata.

| Pricked a răspuns:

Hai cu WW 3!

P.s.: Dosul Danielei Crudu e asa de plat! happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Aş vrea să se refacă URSS-ul. Având în vedere aberaţiile care se tot fac la adresa situaţiei din Ucraina, una în plus nu strică. Locuitorii Republicii Autonome Crimeea vor decide prin vot, la referendum, dacă vor sau nu să se alipească de Federaţia Rusă. Este vreo situaţie neobişnuită ce ar trebui să "ajungă" undeva anume?

| theodorafemme2001 a răspuns:

Probabil, in timp, la un al III-lea Razboi Mondial sad.

| Kent_Veronika_1984 a răspuns:

Situatia acolo e grava, eu personal ma tem ca va porni un razboi civil, oricum Rusia nu da inapoi, interesele Rusiei sunt imense, in Crimeea au cel mai mare port nuagvatic si munitie -arme nucleare, plus ca daca Rusia cedeaza occidentali vor sta in coasta lui Putin! imposibil sa lase ucraina lui Obama! interese strategice si cu interes geopolitic imens! cel mai bine citeste vocea rusie!

| Alexandru7777 a răspuns:

Daca da rusii o nucleara ne zboara d p harta laughing)