| wdexwjmwd a întrebat:

Ce parere aveti despre societatea romaneasca?

14 răspunsuri:
| IMC90 a răspuns:

O aseman cu Titanicul
Doar ca, spre deosebiore de titanic, societatea romaneasca n-a fost niciodata ceva maret.

| BiuL a răspuns:

E in declin.

| Marius94_5839 a răspuns:

Doresc sa imi exprim parerea pe scurt.

Am sa incep sa pornesc de la ce sta la baza oricarei societati, si anume familia. Din punctul meu de vedere, o societate este alcatuita din mai multe structuri la randul ei, care au la baza familia. Daca baza este alterata, exista posibilitatea de a cadea totul.

In perioada in care traim, vad in jurul meu o multime de elemente ce au contribuit de fapt, la o descaralizare a idealului de familie, si care in continuare fac asta ba chiar mai mult, continua sa le promoveze cu regularitate, astfel CELULA DE BAZA de societatii este alterata.Cel mai bun exemplu este modelul "omului de secces" din zilele noastre a caror tangente sunt aproximativ nule fata de ceea ce inseamna cu adevarat familie, model ce iti este promovat zi de zi.

In concluzie, nu spun ca societatea este intr-un declin imens, insa in cazul in care nimic nu se va schimba, prabusirea va fi imposibil de evitat.

| sabin89 a răspuns:

Este o soţietate fără prinţipuri...carevasăzică că nu le are.

| Downfall a răspuns:

E o societate bolnavă, incultă. Şi principala problemă o reprezintă oamenii de slabă calitate, evident. Doar prinvind oamenii de pe stradă ţi se face rău când îi vezi atât de murdari, jegoşi, beţivi, sălbatici, needucaţi. Degeaba, dacă te duci în Germani de exemplu, acolo e civilizaţie, e altă viaţă. Şi asta e şi pentru că oamenii sunt altfel, din alt aluat... Românii în schimb, sunt delăsători, răi intenţionaţi, indeferenţi faţă de orice lucru.
Evident că mai sunt şi români de treabă, de calitate. Dar în general, sunt aşa cum am zis mai sus.

| VOLVO4LIFE a răspuns:

Societatea romaneasca este de mai multe feluri, depinde de oameni, daca e unu prost si injura si bate. etc. nu se va putea integra in societate.

| Hirako a răspuns (pentru VOLVO4LIFE):

Total gresit. Daca unu' e prost si injura si bate SE va putea integra in societate.In caz contrat, nu.

Asta e parerea mea : http://www.youtube.com/watch?v=mVfFlc_3v0o

| sabin89 a răspuns (pentru Hirako):

Daca asta este doar o parere a ta, inseamna ca nu este ceva sigur. Deci, afirmatia "total gresit" ar trebui formulata altfel, eventual "cred ca e gresit".

| Hirako a răspuns (pentru sabin89):

Nu e doar o parere a mea, e realitatea happy

| sabin89 a răspuns (pentru Hirako):

In fine, dar asa scrisesesi la finalul raspunsului: "Asta este parerea mea".

| Hirako a răspuns (pentru sabin89):

Parerea mea, referitoare la intrebare.Prima parte a fost corectarea tipului de mai sus si cea cu melodie a fost raspunsul la intrebarewinking

Bafta in continuare!

| sabin89 a răspuns (pentru Hirako):

Unerstand.

| VOLVO4LIFE a răspuns (pentru Hirako):

Se va putea integra intr-o societate care are comportamentul lui, dar intr-o societate normala mai greu.

| Hirako a răspuns (pentru VOLVO4LIFE):

Normal = asemenea majoritatii.Majoritatea sunt asa, deci asta e societatea normala.