| Kornuletz540 a întrebat:

Ce părere aveți despre următorul citat (și cât de mult se aplică în cazul României): La fel ca bogăția sau sănătatea, libertatea politică poate fi pur și simplu ceva ce oamenii nu prețuiesc dacă au avut-o întotdeauna.
Anne Applebaum

Răspuns Câştigător
| dullcat a răspuns:

Asta se poate spune despre absolut orice.Don't take anything for granted.

5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Cred că se aplica la oricine și orice... știi vorba ai nu apreciezi până pierzi

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Că nu are valoare. Zice și ea, ca să nu tacă.

| Hyperion7 a răspuns:

Cred că se potrivește mănușă cu situația actuală a României.

| blackann a răspuns:

O mizerie

| Sekim a răspuns:

Un citat irelevant. E echivalentul a spune :,, Oamenii nu apreciază nimic până când nu pierd acel lucru ", citat care mi se pare mai bun decât al tău pentru că se poate aplica in general in cam orice caz. Nu vad un sens în a face citate și a da declarații așa profunde despre un subiect mort, adică politica, mi se pare pierdere de timp și dovada de superficialitate.