| AvalohAlyn a întrebat:

Ce parere aveti? http://proiectromania.wordpress.com/......-caini/.In Timisoara deja se aproba sau e in curs de aprobare o astfel de lege.Eu consider ca o viata chiar daca e a unui caine trebuie respectata.Stim cu totii eutanasierile si toate povestile despre caini comunitari.Sunt de acord cu adaposturile, cu sterilizarea dar nu cu eutanasierea si impozitele si mai stiu eu ce.Si nu zic asta fiindca am caine, ziceam asta si inainte de a avea.Voi ce parere aveti?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

1.Exagerari ale celui care a scris articolul. Nu pot fi milioane de caini fara stapan.
2.In Timisoara nu poate fi "aprobata" o lege, legile le adopta numai Parlamentul Romaniei.
3.Nu esti de acord cu impozitele dar cine vrei sa sustina toate domeniile absolut necesare (invatamant, sanatate, justitie, politie, armata, etc), inclusiv protectia animalelor si care nu obtin bani din alta sursa?
Sigur ca nu sunt de acord cu uciderea in masa a cainilor, problema poate fi rezolvata si prin sterilizare si adaposturi.

| AvalohAlyn explică (pentru Ioandelasal):

A fost o stire cum ca in Timisoara se pune taxa pe caine.Este real acest lucru.

| AvalohAlyn explică (pentru Ioandelasal):

Scuze.Se vrea sa se puna, inca este la nivel de discutie, gand la edilii orasului.

| Ioandelasal a răspuns (pentru AvalohAlyn):

Aceea ar fi o taxa locala. Si de la discutii la adoptarea ei de catre Consiliul local mai este.

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Şi ce-ai vrea să facă cu ei? Toţi se dau mari iubitori de câini, dar când e să fie luaţi din anumite adăposturi, nu se găseşte nimeni şi mulţi dintre ei ajung să-şi încheie viaţa într-o cuşcă a vreunui adăpost. E nevoie şi de exterminări din astea, altfel va trebui să se deschidă câte 5-6 adăposturi de câini în fiecare oraş cât de cât mare.