Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Am vazut pe site-ul oficial al Parlamentului European. Era previzibila respingerea, avand in vedere ca toate comisiile abilitate dadusera avize negative si majoritatea, poate chiar toti, din conducerea parlamentului erau impotriva tratatului. Numai bine!

| Arthur explică (pentru Ioandelasal):

Maestre, dacă îmi permiteţi să vă numesc aşa, am avut totuşi teama că această lege va fi aplicată. Mulţi tineri din occident au acţionat manifestând mai mult sau mai puţin ortodox, trimiţând petiţii, grupânduse în jurul Anonimous, culminând cu înfinţarea Partidului Hackerilor. Bineînţeles şi tineri români au contribuit mai mult sau mai puţin.
Sunt sigur că şi aceste luări de poziţie au avut un aport oarecare la luarea acestei decizii.

| Ioandelasal a răspuns (pentru Arthur):

Ma flatezi, nu sunt maestru.
Sigur ca si petitiile, protestele, lobby-ul si celelalte actiuni au avut influenta, mai toti parlamentarii europeni vor sa fie realesi(este o paine buna) si toti protestatarii sunt si alegatori si nu este bine sa te pui rau cu acestia.

| Arthur explică (pentru Ioandelasal):

Cel puţin pentru mine sunteţi. Dacă nu vă deranjează şi fără să vă flatez aş vrea să vă numesc în continuare aşa. Am vrut doar să completez ce aţi spus la început şi să-mi exprim satisfacţia că o lege care îngrădea practic libertatea de comunicare pe net nu a fost impusă utilizatorilor acestuia şi numai.
Vă mulţumesc pentru răspuns!

| Wehrmacht a răspuns:

Era si timpul.Deja am umplut ambele hard-uri cu proviziilaughing

Bine ca s-a dus dracu'. Traiasca pirateria. Oricum, majoritatea au anti-virusuri piratate. Daca s-ar fi aprobat, ar fi usurat treaba hacker-ilor.
Eu nu cumpar nimic.Nu se merita.Eu sunt cu jocurile, si tot ce iese este plin de bug-uri.Pur si simplu nu se merita sa le cumperi.Totul este facut superficial.Se gandesc decat la grafica, sa arate bine, sa isi faca cat mai multa reclama(nu doar la jocuri) si ce iese este de fapt groaznic.

Jocurile-->bug-uri, gameplay prost, pret exagerat...si multe altele

Windows-uri--> Pai cand e nou aparut e teroare sa il cumper.E plin de erori si probleme, se merita sa il cumperi doar dupa ce cei care l-au facut afla despre problemele lui de la cei care se plang ca l-au cumparat degeaba.

Anti-Virus--> AVG de exemplu, a avut o problema destul de grava.Stergea o chestie vitala a windows-ului crezand ca e virus.De obicei asta este problema la ele, alarma false, mai rau este ca unii uita sa umble in optiuni si sa il seteze sa intrebe ce sa faca.

Oricum, ACTA, SOPA (parca asa era) si PIPA au facut numai probleme.Din cauza acestor idei tampite au avut parte de atacuri de la hackeri.

| Arthur explică (pentru Wehrmacht):

Perfect de acord. Acelaşi lucru cu " proviziile ". O zi bună!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunt de acord.