| anonim_4396 a întrebat:

Îmi place ramura de astrologie medicala (da, exista asa ceva)
Dar și medicina alternativa.
De exemplu îmi place conceptul și autorul Meddium Medical (Antony Wiliam)
Voi ce pasiuni sau mai bine zis interese mai diferite aveți?
Ce pot face în viata cu cele de mai sus?

2 răspunsuri:
| johnnny123 a răspuns:

"Îmi place ramura de astrologie medicala (da, exista asa ceva)"

Faptul că "există" nu înseamnă că are și vreo bază sau vreo relevanță științifică. "Există" doar prin faptul că cineva a decis să bată câmpii pe tema asta.

Pot inventa și eu "astrologia pilafului", care studiază legătura dintre poziția planetelor și consistența pilafului. Din acest moment, există.

| melimili a răspuns:

Aia nu e medicina. Chiar daca exista.