| MeisterSchnitzel a întrebat:

Ce reclamație le pot face vecinilor dacă tot dau cu bormașina și nu o pot auzi pe doamna profesoară, ținând cont că nu e oră de liniște?

Răspuns Câştigător
| johnnny123 a răspuns:

Nici o reclamatie. Orice om are dreptul sa-si faca lucrari in casa cu respectarea orelor de liniste.

Poti doar sa te duci la ei si sa-i rogi frumos sa ia o pauza cat ai tu ore. Oamenii ar trebui sa se mai inteleaga si ca oamenii, nu e nevoie sa chemam politia pentru fiecare cui batut.

4 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Nu poți să faci reclamație dacă nu e interval de liniște. mergi și ții ora în altă parte

| Simpatic a răspuns:

Din pacate asta e tara si astea-s legile, in SUA nu ai voie la bloc sa detii masina de spalat, ca sa nu deranjezi vecinii...aici bagi bormasina cand vrei in orele care nu-s stipulate de lege, asta e.
Tara de cacao
Tarile civilizate vin cu case la cheie, nu fiecare face ce vrea cand vrea.
De exemplu sunt nemernici care fara nicio aprobare distrug in apartament structuri de rezistenta...in multe tari in UE (Spania de ex.) nu ai voie sa inchizi nici balconul cu caramizi, il lasi cum l-a lasat constructorul!

| sierra1 a răspuns:

Tu, dedicat fiind școlii, pune-ți căști!

| Zuzu1991 a răspuns:

Iti pui casti
intre 6 dimineata si 10 seara pot sa dea gauri in pereti continuu si politia nu poate face nimic