| Ioanadora30 a întrebat:

Ce se intampla dacă nu platesc avonul? O prietena n-a plătit și nu i-a făcut nimic doar i-a trimis somație și dacă nu plătește vezi doamne te da în judecata și nu i-a făcut nimic, are card de salariu și nici proprire nu a pus. Ce se intâmplă pana la urma?

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Se intampla ca vei fi dat in judecata si apoi executat silit, caz in care vei plati cu mult peste datorie, la aceasta se vor adauga penalitati, cheltuieli de judecata si de executare silita.
Exact asta va pati si prietena ta.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Un pic de rabdare... o sa se ajunca si la poprire

| anonimg a răspuns:

Chiar si peste 1-2 ani i se poate pune oprire pe salariu. Va plati datoria, dobanda si cheltuielile de judecata. Acestea de pe urma depasesc lejer o mie de lei.
Poate ca Avon inca nu a facut un dosar de numele ei.