| DarkShina5566 a întrebat:

Ce se intampla cu Rosia Montana? De ce oamenii protesteaza?

Răspuns Câştigător
| raliirla a răspuns:

Uite cum sta treaba: niste oameni din Canada vor sa ne ia aurul din munti. Asta ar insemna da darame tot multele, si sa ia tot aurul. Politicienii sunt de acord, pentru ca au primit bani pentu asta. Oamenii protesteaza pentru ca nu sunt de acord sa dispara muntele si sa ne ia tot aurul. Noi, oamenii de rand nu avem niciun castig din asta, evident.

2 răspunsuri:
| TofanCristi a răspuns:

Este vorba despre un proiectul minier.

| CaMaR0 a răspuns:

Protesteaza pentru ca se vrea exploatarea ei folosindu-se cianura.