| anonim_4396 a întrebat:

Am primit o amenda ratb in bucuresti am semnat ( mai mult silita) dar nu semnat cel care mia dat amenda si la restul am vazut ca semna.Mai primesc amenda? Si daca da unde ar trebui sa o platesc, eu ne fiind din bucuresti?

5 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu spui doua detalii esentiale pentru un raspuns corect, respectiv varsta ta si daca ai primit ori nu procesul verbal de contraventie. Da aceste detalii si o sa-ti raspund. Numai bine!

| TheBlueWolf a răspuns:

Cel mai probabil la sectie, logic o sa primesti prin posta.Vis'avis de asta ca tot am ocazia sa dau din clanta, mi se pare o mare hotie ordinara cu amenzile.De ce? deoarece conditiile de transport in incinta masinilor RATB sunt DEPLORABILE comparabile cu Somalia iar ei, au intentia sa platesti calatoria unde mergi fara aer conditionat (pornit) desi masina este dotata cu unul.Mergi cu toti jegosii si cu toti mizerabilii, ti se inchid usile in nas intre statii dupa ce ai alergat in sprint pana la el si etc...eu am patit asa ceva si ca un bun samaritean eu tot timpul am avut abonamentul pe toate liniine.Dar in ciuda stresului zilnic l-am cam uitat acasa.Ei bine am fost prins chiar in ziua aia SOTO si aveam si nervi.Am refuzat sa semnez pe motivul nu stiu sa semnez.N-am primit amenda si am scapat. Oricum vei primi (daca primesti, sper ca nu) o amenda de 100 de lei.Romania...

| simonika0000 a răspuns:

Am 18 ani si am primit si am primit un proces verbal

| simonika0000 a răspuns:

Si in cat timp ar trebui sa primesc prin posta?

| simonika0000 a răspuns:

Aaaaaa pe partea cealalta am instiintare de plata nu trebuia completata si ea?