| Diaaaana a întrebat:

Ce se intampla daca nu platesc o amenda Rat (Brasov)? Nu am semnat nici`un proces verbal... FUNDAA

5 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Daca nu platesti amenda va fi trimisa la Administratia financiara si o sa te execute silit. Numai bine!

| pitbull93 a răspuns:

Daca datele tale apar pe amenta chiar daca nu ai semnato iti va veni acasa prin posta si automat daca nu o platesti ti se baga la impozitul de la casa, daca nu esti vinovat puteai sa semnezi amenda si este acolo pe amenda un spatiu in care poti sa obiectezi, si in decurs de nu mai stiu cate zile parca 15 poti sa faci contestatie. ai sanse mari sa ti se anuleze

| GiveMeYourPussy a răspuns:

Pai si eu am dinacelea.laughing daca nu ai semnat nimica atunci esti free.nu au nici o dovadawinking gandeste-te ca daca ar trebui sa o platesti atunci ai scapa de mult in felul asta.ai putea da alt nume si gata. celalalt platestewinking nu plati numica pana nu iti vine ceva acasawinking

| nobodybutme a răspuns:

Nu am cunostinte juridice, insa e destul de logic ca daca nu se poate demonstra ca tu ai comis o anumita fapta atunci cu siguranta nu poate sa-ti faca nimic. Insa daca se poate, si tu refuzi sa o platesti atunci cred ca se poate ajunge pana la judecata, depinde si de gravitatea faptei, sau ar putea sa iti puna amenda la impozit...

| nobodybutme a răspuns:

Doar acum mi-am dat seama ca am omis acel "Rat", daca te referi la RATB, atunci nu poate decat sa-ti puna la impozit. Dont worry happy