| TheMoon15 a întrebat:

Ce se intampla daca politia te perchezitioneaza si asupra ta se gaseste un antidepresant precum xanax? Tu neavand reteta

Răspuns Câştigător
| mihai69 a răspuns:

Nimic.

7 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Tu nu patesti nimic dar farmacia de unde ai cumparat un medicament fara reteta, desi acesta se elibereaza numai cu reteta, poate fi amendata.

| mihai69 a răspuns (pentru Ioandelasal):

Cu condiția să se poată dovedi asta. L-ar fi putut obține de la cineva care l-a cumpărat legal, cu rețetă.

| Ioandelasal a răspuns (pentru mihai69):

Este adevarat, dar din intrebare rezulta mai mult ca el a cumparat, vezi ultima propozitie.

| mihai69 a răspuns (pentru Ioandelasal):

Discutabil. Oricum, rămâne să se poată dovedi că EL a cumpărat.

| Ioandelasal a răspuns (pentru mihai69):

De ce nu-l intrebi pe utilizator si vei fi sigur.

| TheMoon15 explică (pentru Ioandelasal):

Ei bine, nu doresc sa zic ca as fi facut eu ceva, INSA, pur teoretic (sa zicem), in intrebare ma refeream daca as fi obtinut niste xanaxuri de la o persoana cu reteta. Totusi banuiesc ca nu e cine stie ce

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nimic.