| Mihaellutza a întrebat:

Ce se poate intampla in cazul in care mirosul neplacut de la animale deranjeaza vecinii? Care sunt consecintele legii?

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu spui unde stai, una este la bloc si alta la tara.
Daca stai la bloc si mirosul este foarte puternic, persistent si deranjant puteti cere sa-si duca animalele in alta parte.
Va puteti adresa Sanepidului ori chiar instantei de judecata, daca nu rezolvati amiabil problema.
La tara nu ai ce face, doar daca ar fi o crescatorie de animale, trebuie sa existe o distanta minima intre ea si locuinte. Numai bine!

| Mihaellutza explică (pentru Ioandelasal):

Stau la curte si nu am crescatorie.Am doar animale pe care le cresc pentru mine si nu sunt multe 2 porci si cateva gaini, ar distanta dintre mine si vecin este de minim metri...

| Mihaellutza explică:

stau la curte...