| Feyenooord666666 a întrebat:

Ce semnifica desfacerea contractului de munca pe baza de indisciplinare?

Inseamna ca ma pot angaja intr-un alt loc?

Răspuns Câştigător
| sierra1 a răspuns:

Mda, poți dar nu e o recomandare de dorit

| Feyenooord666666 explică (pentru sierra1):

Ma aflu intr-o situatie de gen.

13 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Inseamna ca ai comis o abatere disciplinara, inclusiv absente nemotivate, care au dus la desfacerea disciplinara a CIM.
Te poti angaja la alt loc de munca doar ca s-ar putea sa intampini unele greutati la angajare, de regula nici un patron nu vrea salariati indisciplinati.

| Feyenooord666666 explică (pentru Ioandelasal):

Niciuna pana acum.

| Ioandelasal a răspuns (pentru Feyenooord666666):

Ce niciuna?

| Feyenooord666666 explică (pentru Ioandelasal):

N-am comis nici o fapta, am rezolvat pana la urma.

| JicaContra a răspuns:

Sigur
daca reusesti sa capeti un interviu dupa asa ceva

| Feyenooord666666 explică (pentru JicaContra):

Am job nou deja.

| JicaContra a răspuns (pentru Feyenooord666666):

Dragut, deci, hai sa recapitulam
1. pui o intrebare GRESITA, care spune cu totul altceva
2. esti pasibil legal de dat in judecata ca nu vrei sa stai in preaviz
3. SIGUR angajatorul iti v-a pune o bila neagra, si la urmatorul job s-ar putea sa USTURE!

esti "tare"

| Feyenooord666666 explică (pentru JicaContra):

Is gica contra, povestea e una lunga. happy

| JicaContra a răspuns (pentru Feyenooord666666):

Si sunt si frumos, si calare si pe jos big grin
daca ai stii... big grinbig grinbig grinbig grin

| Eireann a răspuns:

Daca s-a ajuns la desfacerea contractului de munca inseamna ca a fost destul de grav sau ca s-a repeat de mai multe ori. Te poti angaja dar sa fii pregatit ca o sa fii nevoit sa dai explicatii la interviu despre ce s-a intamplat. Mare grija ce spui.

| Feyenooord666666 explică (pentru Eireann):

Nu am facut nimic inca, doar ca mi-am dat demisia si am zis ca nu vreau sa stau in preaviz. In rest nu am facut nimic.

| ruddy a răspuns (pentru Eireann):

De ce sa fie pregatit sa dea explicatie, practic ii cv tau in care scrii ce doresti. Poate pur si simplu sa zica ca nu a mai vrut sa lucreze. Firmele nu se intereseaza de trecutul tau, doar daca candidez pentru o functie mare gen manager.