| loooouly a întrebat:

Ce spune codul penal daca eu adult l-am lovit in plina figura pe un alt adult?

5 răspunsuri:
| karellen a răspuns:

Depinde ce scrie in certificatul medico-legal. in mod normal, poti fi acuzat de vatamare corporala

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca n-ai fost in legitima aparare codul penal spune ca ai cam...sa ma ierti.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Codul penal spune multe, tu n-ai spus toata povestea.
Depinde cine este persoana lovita si daca este in exercitiul functiunii, depinde in ce imprejurari s-a intimplat, citi ati fost, ce a rezultat ...sint multe amanunte care la o eventuala judecata fac deosebirea intre o posibila amenda si ceva odihna la puscarie!

| laugh a răspuns:

Codul penal spune Jilava