| alexutu001 a întrebat:

Ceau all, ce parere aveti despre tara noastra?straight face stiu ca una prea buna nu aveti dar ce ati vrea sa facem ca sa putem sa o schimbam atat din punct de vedere estetic cat si din punct de vedere economic?

5 răspunsuri:
GânduriAlbe
| GânduriAlbe a răspuns:

Cand puterea va fi in mainile unor oameni carora le-ar pasa cam 10% de tara asta atunci va fi o schimbare.Nu mare dar un inceput ar exista.Cat timp tara e condusa de oameni ca basescu sau nastase sau 99% din cei ce sunt nimic nu se va schimba. Comunismul si practicile au ramas in sangele astora.Estetic o putem schimba fiind mai oameni vorba aia. Dar majoritatea e departe de simplul concept de a fi om.Asta este si cu asta mergem inainte.Generatiile viitoare vor schimba in timp ceva si prin tara asta. Dar dureaza.Bafta!

| katala a răspuns:

Tara e frumoasa; si bogata. Pacat ca e populata cu astfel de oameni! Ma refer la cei care o conduc sau la cei care detin anumite parghii si care nu fac nimic pentru ea. Restul suntem victime ale timpurilor in care traim! Cand s-o intoarce Tepes?

| Maximus a răspuns:

Avand in vedere distributia geografica si sferele de influienta intrinseca a populatiei, in functie de zona si conditii sociale constat o implementare a unor elemente provenind din diferite medii mai mult sau mai putin compatibile cu nivelul de trai al tarilor de destinatie. Este esential sa subliniez, faptul ca in anumite conditii generate de discrepantele tehnologice la nivel mondial se impune o conectare ambivalenta la coordonatele economice si spirituale ale partenerilor in procesul de asimilare reciproca a tehnologiilor suplimentare in vederea realizarii dezideratelor de integrare in structurile euroatlantice.
Vezi tu aceasta "ameteala" existentiala de care dispun parlamentarii nostri, intr-un mod relevant, ne obliga si pe noi desigur sa realizam in cel mai firesc mod conectarea la "sinergia faptelor", in vederea transpunerii factorilor.
Desigur, in conditiile unei determinari mai eficiente a granitei, intre o posibila evolutie a relatiilor interumane si degradarea constienta a factorilor ce influienteaza intr-un fel sau altul constientizarea acestora o putem lua, de ce nu, chiar si razna.

| nosferatu a răspuns:

Tara arata bine si e frumoasa. din pacate e din ce in ce mai poluata de ciori si marlani... cu toate astea imi iubesc tara asa cum este.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am o parere personala: totul poate fi schimbat si imbunatatit chiar de azi.
Sunt de acord "sa fac orice" in limitele legalitatii si onoarei, ca sa produc schimbarea - impreuna cu o ECHIPA valoroasa.
Tu ce propui? Propunerile tale sunt legale? Onorabile? E OK!