| black_1142 a întrebat:

Ce parere aveti despre situatia noastra(din punct de vedere intelectual si material)?

2 răspunsuri:
| Daniel123 a răspuns:

Situatia din Romania este una critica, suntem pana la gat in c***t deci e de rau, stiu ca traiesc bine doar manelisti si inteligenti din parlament care si-au tras fiecare cate o conducta din bani pubilic. Romania e tara speculei si prea putine se produc aici, toata lumea se uita dupa furat si atata timp cat se fura asa aia corecti or sa moara si fara aia corecti or sa moara si smecherii. Din puct de vedere intelectual stam la fel de rau pentru ca la noi nimanui nu ii pasa de educatie toti vor sa o faca cat mai complicata si cat mai stufoasa. Cat o sa exista emisiuni si programe tv, tabloide gen : Taraf, Happy hour, Acasa t.v., Lupte, Libertatea, Ciao. Roamania o sa fie praf!

| Sy0m3ys a răspuns:

La situatia materiala (in afara de parlamentari,oameni de afaceri, alti oameni politici, etc.si toti din categoria aceasta)adevarui ca unele famili stau foarte rau ca nau ce pune pe masa si dupa sondajele ce le-am vazut la TV am vazut ca romani stau cam prost la situatia materiala.La intelectualitate oameni care fac parte din acea generatie muncitoare si cu bun simt si educatie ei stau destul de bine in schimb generatia noastra a celor nascuti prin ani '90 doar uni in afara de teme mai citesc vreo carte sau fac in plus o problema la matematica, dar uni nu stiu nici macar tabla inmultiri de la 6 in sus.