| Gigi777 a întrebat:

Ce poate face fiecare dintre noi pentru a îmbunătăți țara noastră, România, din toate punctele de vedere (de exemplu: dpdv. economic, educațional, ecologic, turistic,...)?

dpdv. = din punct de vedere

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Să te educi pe tine însuți. Să-ți exersezi empatia și abilitatea de înțelegere. Să cultivi cultura, aceea ce îți place ție. Să-ți faci treaba bine, cu seriozitate și responsabilitate.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Din punctul meu de vedere consider că în primul rând ar trebui să fie redusă corupția. Asta ar fi posibil dacă unii politicieni nu ar mai fura atât de mult și atât de des.
În al doilea rând ar trebui alocați mai mulți bani Educației, adică sistemului de învățământ, că de la Educație pornește totul iar dacă educația e deficitară atunci generațiile care ies de pe băncile școlii vor fi slab pregătite.
În al treilea rând ar trebui redusă poluarea pe cât posibil, oamenii să nu mai arunce gunoaiele pe unde apucă și să facă economie la gaze, mâncare, apă și curent electric.