| LanguageMaster a întrebat:

Certificatul verde se poate obține și prin testare?

14 răspunsuri:
| Sara2 a răspuns:

Sau dacă faci testul de anticorpi și iese că ai avut covid de curand

| mi25 a răspuns (pentru Sara2):

Cu testul anticorpi nu se elibereaza certificat. Este inca in discutie la parlament.

| gabicoo a răspuns:

Doar prin vaccinare! Îl descarci de pe platformă!

| mi25 a răspuns (pentru gabicoo):

Nu este adevarat. Vezi ce am scris mai sus.

| Lukasssz a răspuns:

Nup,trebuie sa fi vaccinat

| mi25 a răspuns (pentru Lukasssz):

Nu. Vaccinat, trecut prin boala si testare.

| mi25 a răspuns:

Da, se poate. Cu conditia ca testarea sa fie facuta de un laborator. Acesta insereaza rezultatul testului pe site-ul DSP-ului judetean de unde poti sa-l scoti online. Acolo are trei optiuni: vaccinare, trecerea prin boala, testare.

| mi25 a răspuns:

Https://certificat-covid.gov.ro/
In dreapta are o iconita verde "certificat nou", dai clic pe el si vezi daca esti in baza de date, completand formularul.

Răspuns utilizator avertizat
| LostForForever a răspuns:

Vaccin

| nujcatoatesuntluate a răspuns:

Nu. Certificatul verde se obține prin vaccinare sau prin trecerea in boala.

| mi25 a răspuns (pentru nujcatoatesuntluate):

Si prin testare.

| Pikmin a răspuns:

Nu, trebuie sa fii vaccinat

| mi25 a răspuns (pentru Pikmin):

Daca nu cunoasteti nu mai postati prosti.