| Losnams a întrebat:

Chiar este atat de rau la profilul mate-info? Am auzit ca este cam cel mai greu profil din liceu. Cei care sunteti sau ati fost la mate- info cum vi se pare? Oare merita sa ma duc spre acest profil PS: O duc cu matematica destul de bine, la informatica nu stiu nimic.

Răspuns Câştigător
| SMH a răspuns:

Du-te cu incredere. Eu am terminat Goethe la mate-info. N-am avut nicio treaba. Informatca nu stie aproape nimeni atunci cand intra la liceu. Nici dupa liceu nu prea stie. In Romania nu prea exista scoala sau facultate grea (exceptand medicina). Totul e frectie.
Daca zici ca te descurci la mate, atunci si mai bine. O sa ai colegi care-s praf probabil, iar nivelul o sa fie scazut. Nu-ti face griji.
Bafta!

3 răspunsuri:
| XYZ02 a răspuns:

Nu e greu, de expemplu sunt in primul an si n-am stiut absolut nimic in afara de putina matematica.
Informatica nu are nicio legatura cu cea de la generala, o iei de la 0.
Acum pot spune ca nu mai stiu nici matematica, dar tot trec laughing

| VasiDobie a răspuns:

Depinde de la persoana la persoana. Daca zici ca te pricepi la matematica inseamna ca ai memorie logica suficient de buna ca sa stapanesti profilul. Insa gandeste-te ce fel de job vrei sa ai in viitor si alege profilul care te pregateste pentru el ca pana la urma asta e scopul final, nu?

| ManRight2000 a răspuns:

Salut.Depinde de liceu.La mine spre exemplu,nu este foarte dificil in principiu, desi sunt la un liceu cel putin decent. Daca iti plac aceste materii, nu cred ca ar trebui sa existe probleme majore legate de invatatura/note. Sfatul meu este sa mergi la specializare mate-info, deoarece este o specializare care iti poate oferi multe optiuni, nu neaparat IT, poate sa fie si altceva(desi IT e cea mai proxima alegere). Succes spre o alegere corecta!