| Alverto a întrebat:

Cine credeți că ar câștiga numele de președinte al SUA anul acesta și de ce?
Se poate ca Donald Trump să câștige și anula acesta?

Răspuns Câştigător
| BogdanM275 a răspuns:

Foarte posibil că da.

Până la urmă Donald Trump n-a fost un președinte așa de rău/mediocru.

| suntserios a răspuns (pentru BogdanM275):

Mediocru nu a fost, a fost cel mai slab președinte al sua probabil. Eu nu am auzit sa mai existe un președinte sua care sa le spună oamenilor sa bea dezinfectant.

| Alverto explică (pentru BogdanM275):

Chiar bun
Înainte să fie președinte a fost businessman foarte bun pe ceea ce făcea
Chiar și volumele lui erau unele dintre cele mai cumpărate acum câțiva ani
Zic că are destule sanșe și anul acesta, chiar daca unii îl vor critică fiindcă cred că el e responsabil pentru cazul lui George Floyd laughing

| suntserios a răspuns (pentru Alverto):

Știi ca succesul lui Trump se bazeaza pe moștenire de la taică-său, nicidecum de la talentul lui de om de afaceri.

| suntserios a răspuns (pentru suntserios):

Ba chiar mai mult, după ce a murit taica su, afacerile sale au fost declarate falimentare de 6 (SASE) ori.

| Alverto explică (pentru suntserios):

Știu... Dar a dus meseria de familie mai departe? A dus-o, și uite-l aici big grin
A dat faliment înainte ca tatăl său să decedeze
Iar după cele șase falimente
"Trump a procurat în 1996 pe Wall Street din Manhattan un zgârie-nori, care era o clădire veche de birouri vacantă cu 71 de etaje și 282.5 metri înălțime. După o renovare completă, ea a fost redenumită în Trump Building, dar este cunoscută mai mult ca 40 Wall Street. Tatăl lui Donald Trump, Fred Trump, a murit în 1999, iar copii lui au primit porțiuni egale din averea lăsată de el în valoare de 250-300 milioane dolari" apoi a tot continuat

| suntserios a răspuns (pentru Alverto):

Nu e meritul lui. El s-a trezit cu banii in mana si cu afacere deja matura. Asa e usor sa faci bani.

| anonim_4396 a răspuns (pentru suntserios):

Ai auzit prost, n-a spus nimanui asa ceva. Mai ai vreun motiv pentru care ai zis chestia de la inceput?

16 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

înseamnă că întrec toate limitele prostiei americanii să-l aleagă iar pe ăla

| Alverto explică (pentru Adry05):

E părerea ta, nu am nimic
Dar... Se estimează că va fi ales pentru a doua oară, bineînțeles doar dacă are speranță de viață ca Iliescu

| Adry05 a răspuns (pentru Alverto):

Atunci și-o merită, ce să zic laughing

| anonim_4396 a răspuns (pentru Adry05):

De ce?

| Adry05 a răspuns (pentru anonim_4396):

Cum s-a comportat în toate situațiile alea, când se credea că începe războiu și după a făcut declarația că a fost o glumă sau nu știu ce, + inepțiile pe care le zicea populației în perioada cu covidu cu băutu de spirt, glume sau nu, nu zici chestii de genu când știi că te ascultă atâta populație din care pe mare procent nu-i duce capu să realizeze că-i glumă. e un mitocan, s-a văzut din multe gesturi, inclusiv din cum își tratează soția.
mi se pare că-și bate joc de ei efectiv pe față

| anonim_4396 a răspuns (pentru Adry05):

N-a spus nimanui sa bea spirt si nu a existat un asa moment in care sa s-a crezut ca incepe un razboi din cauza ca a facut o gluma.

Si faptul ca zice chestii si ca are defecte de caracter nu-i face deloc prosti pe aia care o sa il voteze.

De ce i-ar face? Cum adica, daca au de ales dintre un candidat cu apucaturi nepotrivite dar ale carui politici le considera a fi bune pentru tara, si un candidat imaculat dpdv al caracterului si care nu are obiceiul de a spune rahaturi, dar ale carui politici le considera nocive pentru tara, ar trebui sa il aleaga pe al doilea, altfel sunt "peste limita de prosti"? Ce fel de judecata e asta?

Am vorbit despre un caz ipotetic. In realitate, Biden e un ipocrit si la fel de prost da gura ca Trump.

| Dismally a răspuns:

Cred ca Joe Biden va castiga, Trump nu era prea popular nici inainte, acum dupa atatea scandaluri nu mai are sanse.

| AC4S4 a răspuns:

Republicanii si Democratii au avut mereu extremistii lor. In ultimul timp, au iesit in evidenta extremistii democrati. Gesturile aberante din ultimul timp ale anarhistilor de stanga cred ca i-au speriat putin pe democratii moderati.
Au doua imagini, un presedinte a carui ideologie nu o impartasesc si un grup de oameni care darama statui, jefuiesc magazine, etc. Electoratul democrat este, astfel, mai divizat in acest scrutin.

Daca americanii sunt oameni moderati, cu capul pe umeri, Donald Trump va mai castiga un mandat. Iar eu cred ca se va intampla asa.

| RobertMoon a răspuns:

Donald Trump e favorit, iar după el urmează Joe Biden. Eu as vrea sa câștige Biden, dar din păcate are ceva probleme de sănătate + că are 77 de ani, sunt șanse mari să moară de bătrânețe în timpul mandatului, Trump pare mai în putere, mai lucid chiar daca și el are 74, ce știm sigur e că SUA va avea un președinte bătrân și în următorii ani.