| tonyc7 a întrebat:

Cine credeti ca e mai destept dintre Marcel Ciolacu si Nicolae Ciuca?
Si care din ei credeti ca are sansele cele mai mari sa ajunga presedintele Romaniei in 2024?

8 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Din pacate, conducatorii nu sunt testati pentru nivelul IQ, inainte de numire in functie.
Nici psihiatric nu sunt verificati.

Ajunge pe scaun cel care are mai buni sustinatori (din umbra).

| Dismally a răspuns:

Sunt cam la acelasi nivel. Ambii au sanse pentru ca sunt sustinuti de cele mai mari partide din Romania, dar probabil va fi o intelegere intre ei si vor avea un singur candidat. Nu e obligatoriu sa fie unul dintre cei doi.

| ReddY25 a răspuns:

Niciunul

| Yuoia a răspuns:

1. Nu stiu.
2. Nici unul.

| LordCristobal a răspuns:

Niciunul,sunt doi politicieni grețoși amândoi.
Ca președinte ar ieși cineva de la USR sau există și posibilitatea că un candidat AUR să facă surpriza și să câștige alegerile.

| NisipLaMare a răspuns (pentru LordCristobal):

De obicei surpriza iese pe hartie.Nu tin cu nimeni.

| UNEXPERTINCEPATOR a răspuns:

Nicolae Ciuca este Prim-ministrul României, în teorie ăsta ar trebui să fie mai deștept, dacă ne raportăm doar la funcție. Asta dacă a luat pe drept funcția. Cred că Marcel Ciolacu este mai iubit de unele categorii de oameni, deci probabil ar avea șanse să fie Președintele României, dacă ar candida, teoretic vorbind. Dacă vrei părerea mea, eu cred că în realitate părerea poporului nu contează, votul este doar o iluzie. În realitate este totul planificat. Am îndrăzneala să spun că se cunosc minim 2 viitori președinți în avans. Deoarece nu se aleg în funcție de vot, ci de interese.

| Motisor a răspuns:

1. Marin Preda
2. Ioan Slavici