| 1234568807 a întrebat:

Credeti ca Marcel Ciolacu ajunge presedinte in 2024?

28 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Din start si teoretic, daca o sa candideze, sansele sunt de 50%, respectiv este ales sau nu este ales.

| darrio2007 a răspuns:

Hai că esti amuzant!

| Violleta2022 a răspuns:

Fereasca dumnezu!

| 1234568807 explică (pentru Violleta2022):

De ce fereasca dumnezeu? ti se pare ca acum avem un presedinte prea bun? ce a facut bun iohannis in astia 10 ani cat a stat la putere? in afara de vacante exotice si de vandut tara strainilor si dusmanilor

suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca nu candideaza Geoana, clar el iese.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nici in gluma nu mai zi asta cu Simion.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Pentru prima data sper sa nu fim imbecilii Europei iar si sa nu dam putere extremistilor. E sansa noastra.

Si da, imi aduc aminte de vaccinuri, inca rad de prostii care credeau ca o sa le iasa solzi daca se vaccineaza.

| Frank51 a răspuns:

Are șanse.

| Hyperion7 a răspuns:

Poate nu crying

| ReddY25 a răspuns:

Îl vreau pe Geoană

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu cred! Cred ca oamenii vor fi manipulați sa o voteze ori pe Kovesi ori pe Orban! Oricum trebuie schimbata constituția pentru ca președintele sa aibă puțin mai multa putere! Președintele e cam de decor la noi!

| suntserios a răspuns (pentru anonim_4396):

Cum ar putea sa fie oamenii manipulati sa voteze pe cineva care nu candideaza? Si daca ar candida Kovesi ce ar fi rau daca ar iesi presedinte? Adica de ce ar trebui manipulati oamenii sa voteze cu ea, cand e clar ca ar fi cea mai buna alegere. DACA ar candida

| DeMicUnCălător a răspuns (pentru anonim_4396):

In cazul ăsta. Hai să-l facem Dictator!

| anonim_4396 a răspuns (pentru suntserios):

Eu nu știu ce sa zic, șefa DNA președinte? Nu mi se pare chiar atât de alba!

| anonim_4396 a răspuns (pentru DeMicUnCălător):

Nu! Consțituția noastră trebuie sa semene cu consțituția din Statele Unite! Președintele sa aibă mandat 4 ani nu 5 și sa aibă puțin mai multa putere! Un stat federal ar fi cel mai bine dar România nu va deveni niciodată din păcate!

| suntserios a răspuns (pentru anonim_4396):

Detaliaza...

| anonim_4396 a răspuns (pentru suntserios):

Și mie mi se părea cea mai buna varianta la început doar ca acum cand am auzit în câte scandaluri de corupție este implicată încep sa rămân pe gânduri! Pare ca noi chiar nu avem niciun politician complet cinstit în țară!

| suntserios a răspuns (pentru anonim_4396):

1. Scrie un scanda de coruptie in care a fost implicata si condamnata. Unul singur.

| anonim_4396 a răspuns (pentru suntserios):

Cel din 2015 cu Udrea!

| DeMicUnCălător a răspuns (pentru anonim_4396):

Constituția Americii nu constă in puterea Președintelui, ci in puterea cetățenilor de rănd de-a se putea exprima liberi și a purta arme pentru a se apăra de lideri corpuți.
Constituția lor incepe cu The Bill of Rights. Drepturile Cetățenilor, Nu puterea conducătorilor

| suntserios a răspuns (pentru anonim_4396):

Detaliaza te rog.
Care a fost sentinta finala data lui Kovesi de o instanta de judecata?

| anonim_4396 a răspuns (pentru DeMicUnCălător):

Avem nevoie și noi de așa ceva!

| anonim_4396 a răspuns (pentru suntserios):

Nu a fost condamnata dar totuși nu știu ce sa zic, pare totuși mai citova decât restul!

| suntserios a răspuns (pentru anonim_4396):

Aha, deci ai mâncat puține ciuperci

| EestiSodalane a răspuns:

Doamne ferește să ajungă cocalarul ăla manelist președinte

| MrGeo1975 a răspuns:

Doamne ferește, nici sa nu te gândești. Vai de noi daca el câștigă alegerile. Trebuie sa ieșim masiv la vot și sa alegem pe cine trebuie.

| suntserios a răspuns (pentru MrGeo1975):

Cine ar fi "cine trebuie". Ca in numele vehiculate pana acum eu nu stiu cine e acel "cine trebuie"

| MrGeo1975 a răspuns:

Marcel Ciolacu va ieși președinte daca se va repeta ca data trecută absenta la vot. Doamne ferește! Se poate repeta în turul doi: Ion Iliescu vs Vadim Tudor.