| AlexDorinel a întrebat:

Cine credeți ca va câștiga președinția PNL și USR PLUS?

Eu sper la PNL sa câștige Citu și la USR Cioloș. Orban și Barna trebuie sa dispară.

31 răspunsuri:
| TristanTzara a răspuns (pentru AlexDorinel):

Da da am căutat acum, aparent au finalizat fuziune, deși până de curând erau structural două partide. Fuziunea inițial s-a întâmplat doar pentru că nu le-a fost permisă cererea de a candida ca alianță politică.

Să fiu sincer cu tine, oricare ar fi rezultatul, nu schimbă nimic, nu schimbă mandatele de deputați or senatori a celor doi. Și nu sunt interesat de niciuna de cele 4 persoane menționate în comentariu pentru că 1) Nu sunt membru al nici PNL nici USR și 2) Nu locuiesc în jud. Sibiu ori în București unde aceștia candidează pentru mandate, dacă sunt aleși pentru ceva poziție publică nu eu i-am ales...

Apropo tu cel puțin ai drept de vot?