| LanguageMaster a întrebat:

Cine poate folosi legal spray paralizant?

Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
| danutz2006 a răspuns:

Atata timp cat un produse se poate comanda dintr-un magazin on-line din Romania sau dintr-un magazin traditional din Romania fara a ti se solicita un permis specific sau o alta autorizatie atunci oricine poate folosi legal acest produs in Romania dar doar in scop de autoaparare si nu de atac.
Nimeni nu o sa te intrebe de ce ai tu in buzunar un spray paralizant decat atunci cand te vei da in stamba in fata colegilor si poate il vei si testa pe un coleg mai amarat.
Este la fel ca si cu un cutit profesional pe care daca il folosesti in bucatarie sa tai carnea este perfect iar daca il folosesti pe strada sa tai altceva atunci e considerata arma alba si intri in alta categorie de oameni.
O zi buna

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Poate fi folosit de oricine, in cazul ca este atacat, aceasta constituind legitima aparare.

| anonimg a răspuns:

Nu face parte din 'arma alba', si deci poate sa il folosesca oricine. Dar numai in autoaparare.

| Dismally a răspuns:

Oricine atata timp cat este folosit doar pentru autoaparare.

| Anonimaa27 a răspuns:

Doar in GTA San Andreas e posibil laughing